Tajemství barev v interiéru: Jak vědomě využít prostorutvorný vliv barev

Publikováno: 11.03.2024

Výběr správných barev pro interiér vaší kuchyně může být klíčovým faktorem při vytváření atmosféry a optického dojmu prostoru.

Barevná paleta má schopnost ovlivnit vnímání velikosti místnosti, stejně jako její atmosféru a náladu. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak využít tajemství barev a proměnit vaši kuchyň v prostor, ve kterém se budete cítit pohodlně a příjemně.

Doba čtení: max. 5 minut


Optické zmenšení místnosti

Pokud máte pocit, že vaše kuchyně je příliš velká a chcete ji opticky zmenšit, zvažte použití tmavších odstínů stropu nebo podlahy. Tmavší barvy mají tendenci vizuálně stahovat prostor a vytvářet dojem menšího a útulnějšího prostoru. Pro moderní kuchyni s německým designem může být šedá kuchyňská linka skvělou volbou, která zjemní a opticky zmenší prostor.

(kuchyň next125 nx960)


Zútulnění prostoru

Chcete-li svou kuchyni zútulnit a vytvořit příjemnou atmosféru, zkuste kombinaci teplejších a tmavších barev na jedné stěně. Například zelená kuchyně může dodat prostoru příjemný a přirozený pocit, zatímco tmavší odstíny doplněné o světlé doplňky mohou vytvořit dojem intimního prostředí.

(kuchyň Schüller.C Sienna)


Opticky větší místnost

Pokud se snažíte vizuálně zvětšit vaši kuchyň, doporučujeme použít neutrální a čistý vzhled, například pomocí bílé barvy. Bílá má schopnost odrážet světlo a vytvářet dojem prostornějšího a vzdušnějšího prostoru. Pro moderní kuchyni s čistými liniemi a minimalistickým stylem je světlá kuchyňská linka ideální volbou, která podpoří pocit otevřenosti a prostornosti.

(kuchyň Schüller.C Nova)


Sladění barev a doplňků

Při výběru barev a doplňků je důležité dbát na harmonii a rovnováhu. Doporučujeme malovat stěny ve stejné světlé a neutrální barvě, což umožní ostatním prvkům v interiéru vyniknout. Pro úplné sladění můžete vybrat doplňky a dekorace, které ladí s barvou vaší kuchyňské linky.

(detail kuchyň Schüller.C Sienna)


Kombinace barev a vědomé využití jejich prostorutvorného vlivu mohou proměnit vaši kuchyni v moderní a příjemný prostor, který splní vaše potřeby a zároveň bude esteticky působivý. Nezapomeňte experimentovat s různými kombinacemi barev a najít tu, která nejlépe vyhovuje vašemu osobnímu stylu a vkusu.

V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit, s kombinací barev i se sestavení celé kuchyně vám rádi pomůžeme! Stačí vyplnit formulář níže.

Zanechte nám telefon, ozveme se vám

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: